"Internet dziś to super ekspres, który czeka na pasażerów
by zawieźć ich w nową erę, erę globalnej informacji.
Kto nie zdąży wsiąść do niego teraz, jutro może zostać
sam na peronie...."
o nas historia produkty gry planszowe wiedza dla prasy galerie linki kontakt

Z sieci na karty czyli gra planszowo-karciana na podstawie gry internetowej "Arena Albionu"

Gra internetowa Arena Albionu

Pod koniec czerwca 2008 roku firma PROGLOBAL oraz Wydawnictwo Kuźnia Gier podpisały umowę o współpracy, której wynikiem ma być wydanie na wiosnę 2009 roku gry planszowo-karcianej

"Arena Albionu". Powstający z dużym rozmachem produkt bazować będzie na popularnej polskiej grze internetowej MMORPG pod tym samym tytułem. Internetowa gra Arena Albionu umieszczona jest pod adresem http://www.arena-albionu.pl i skupia wokół siebie ponad 7000 graczy. Rezultatem współpracy będzie, wyczekiwana przez fanów internetowej gry Arena Albionu, przygodowa, planszowo-karciana gra dla dwóch do czterech graczy. Gracze wcielać się będą w role rycerzy eksplorujacych świat Albionu.

Szczegółowe informacje na temat gry zostaną podane do wiadomości jesienią br.

PROGLOBAL to firma informatyczna, której działalność polega na tworzeniu i utrzymywaniu serwisów internetowych. PROGLOBAL specjalizuje się w tworzeniu i administrowaniu gier internetowych. Najbardziej znane gry to:Arena Albionu - internetowa gra MMORPG, Gotyx - gra strategiczno-ekonomiczna, ONA I ON - gra towarzyska. Do najbardziej znanych serwisów należących do PROGLOBAL można zaliczyć: GRA24h - katalog gier internetowych, HOrak - serwis społecznościowy, NOClegi Tanie - bazę noclegów online, rpg.najlepsze.net tooplistę skupiającą najlepsze strony o tematyce RPG, MMORPG, cRPG i wiele innych. Już wkrótce pojawi się sklep internetowy z grami, który powstaje przy współpracy z Cube.

Kuźnia Gier to działające od początku 2005 roku wydawnictwo specjalizujące się w wymyślaniu, tworzeniu oraz wydawaniu gier planszowych i karcianych. Najbardziej znane gry Kuźni to: Wiedźmin: Przygodowa Gra Karciana (wydany na podstawie gry komputerowej stworzonej przez CD Projekt Red), Wiochmen Rejser i jego kontynuacja Wiochmen 2 (popularne, szalone gry karciane o wyścigach furmanek) czy Inwigilacja (parodiująca rzeczywistość gra towarzyska o... teczkach, lustracji i ciężkiej doli posłów na sejm). Z maszyn drukarskich schodzą właśnie dwie nowe produkcje Kuźni: Rice Wars - duża gra stategiczno ekonomiczna w realiach średniowiecznej Japonii oraz niezwykła rodzinna gra logiczna: "Mozaika". Już wkrótce w sprzedaży pojawią sie kolejne dwie produkcje: Munchkin (polska edycja kultowej gry Steve'a Jacksona, wydawana we współpracy z Q-Workshop) oraz Inwigilacja Luksusowa.

Arena Albionu to oryginalna w 100% polska gra internetowa typu MMORPG czyli gra typu RPG rozgrywaną w sieci przez wielu graczy. Gra jest bezpłatna i oparta jest w pełni na przeglądarce internetowej. Grafika w grze jest bajecznie kolorowa, dziesiątki map, obrazki przedmiotów, broni oraz modele postaci wyglądają bardzo klimatycznie. Postać posiada swój wiek i w miarę upływu gry staje się coraz starsza. Wartościową część populacji graczy stanowią kobiety, które w grze odgrywają znaczącą rolę. Osoby grające w Arene Albionu tworzą swego rodzaju społeczność składającą się z osób w szerokim przedziale wiekowym od około 12 do powyżej 60 lat, o zróżnicowanym wykształceniu i z różnych miejscowości. Arena Albionu ma swój urok i coś pociągającego, przede wszystkim to symulator życia i zachowań człowieka, dzięki czemu gracze angażują się w niej przez wiele miesięcy.

WYDARZENIA

Arena Albionu - przygodowa gra karciana.

Kuźnia Gier wyprodukowała dla firmy PROGLOBAL przygodową grę karcianą...

Ponad pół miliona kont w 100% polskie grze internetowej

W polskiej grze internetowej Arena Albionu dostępnej pod....

Poznań Game Arena 2008

Relacja z PGA 2008 - Poznań Game Arena - Targi Multimediów i Rozrywki....o nas | historia | produkty | gry planszowe | wiedza | dla prasy | galerie | kontakt | linki

PROGLOBAL 2007-2010